شله مشهدی

 اگه یادتون باشه چند ماه پیش تو ماه رمضون سعی کردم شله مشهدی نذری براتون پیدا کنم و گزارش بگیرم ولی نشد. روز قبل از تاسوعا به ذهنم رسید که برم مشهد و از شله حاجی ناصری صاحب کارخونه های کاشی نیلوفر و آیدا سرام و یکی از خیرین به نام بیرجندی گزارش بگیرم. دوباره بلیط ماهان گرفتم و رفتم مشهد. این سری غذای ماهان خوب بود و آب پرتقال هم مارک داشت. بعد از رسیدن به مشهد یکی از بچه های پیج که همیشه به مستر محبت داره(آقای قمصریان) زنگ زد و مستر رو برای شب دعوت کرد به گرفتن گزارش از نحوه پخت شله مشهدی. شب ساعتای ۹ بود که از میسیز و خاله میسیز تیستر خداحافظی کردم و رفتم به سمت مسجد جوادالائمه در خیابون سرخس مشهد. رسیدیم و رفتیم داخل. همه جلوشون پر گوشت بود و مشغول ریش ریش کردم گوشت گوساله بودن با دست. وای تا حالا این همه گوشت یه جا ندیده بودم. چیزی حدود ۱.۸ تن گوشت گوساله بود برای ۱۲ تا دیگ شله! البته یک دیگ هم گوشت گوسفند بود. گوشت گوساله برای این استفاده می شه که تو شله حل نشه. قدیم از گوشت بز استفاده می کردن... تو چند تا دیگ هم لوبیا و حبوبات در حال پخت بود. این نکته هم جالب بود که ۴ ۵ نفر از بچه های پیج هم اونجا بودن!!

گوشت، لوبیا قرمز، لوبیا سفید، لوبیا چیتی، نخود، ماش، عدس، بلغور گندم، نمك، فلفل، دارچین، زنجبیل و برنج نیمه مواد تشکیل دهنده شله معروف مشهدیه. 
بعد از اینکه کلی عکس و فیلم گرفتم و با آقای قدوسی استاد شله پزی گپی زدم موقع شام شد و رفتیم داخل حسینیه برای صرف شام. پلو و قیمه عربی داشتن. تا حالا قیمه عربی نخورده بودم. اگر خواستین تصور کنین که چه مزه ای هست پلو رو با گوشت کوبیده بخورین! خوشمزه بود. 
بعد از صرف شام رفتیم داخل و مستر هم تا ۳ صبح کمک کرد تا گوشت ها رو ریش ریش کنن. بعد از اون همه حبوبات رو با کمچه انقدر هم زدن تا کاملا له بشه. کار آسونی نبود. بعد هم گوشتهای ریش ریش شده رو بهش اضافه کردن و با کمچه همش می زدن... و گذاشتن تا فردای اون روز بپزه.
راستی عباس هم اومده بود! (اونجا هم دست از سرمستر بر نمی داره!) هه هه
ساعتای ۴ صبح بود که رفتم خونه و خوابیدم. خیلی خسته بودم. وقتی از خواب بیدار شدم ساعت ۱۲ ظهر بود. حاضر شدم و به اتفاق بابا و مامان تیستر رفتیم به سمت شله حاجی ناصری. رفتیم داخل و با استقبال گرم حاج آقای ناصری‌ و اصغر صوفی(کارمندشون) و ... مواجه شدیم. بعد از عکس گرفتن از شله ها رفتیم داخل که شله بخوریم که یهو صدا اومد برای سلامتی مستر تیستر صلوات! اونجا هم مستر رو می شناختن!!! رفتیم داخل و شله رو خوردیم. عاشق قیمه رو شله ام. خیلی خوشمزه بود. شله مشهدی خیلی خوشمزس ولی باید بدونین که هر شله ای هم خوشمزه نیست و میزان گوشت و حبوبات و نحوه پخت هم مهمه... 
به هر حال ۲ تا سطل هم گرفتم از حاجی که یهو آقای قمصریان زنگ زد که یک سطل هم اون برام از جایی که دیشب بودم گرفته. منم بدو رفتم تا شله ای رو که خود مستر کمک کرده بود رو تیست کنم. باید بگم معرکه بود. 
جای همتون خالی بود. هم رفتم مشهد روز تاسوعا عاشورا هم اینکه کمک کوچیکی به پخت شله ای کردم که ۸۰۰۰ نفر از مردم کم درآمد جامعه از اون خوردن. 

نوع رستوران : آشپزخانه
شهر : مشهد
آدرس :
تلفن :
وب سایت :
فیس بوک :

نظرات ارائه شده : ۳ نظر

۴

نظرات شما
  • امير حسيني: ۱۳۹۱/۰۴/۲۹ vaaaaaaaaaaaay harf nadare. DIVENETOM YARE

    مستر تیستر:
  • امين جون: ۱۳۹۰/۰۹/۲۰ سلام مستر لطفا غذاهاي سنتي در شهرهايي که مي رويد رو هم تست کنيد و بگيد کدوم بهتر هستش. lol

    مستر تیستر:
  • دانيال مکوندي: ۱۳۹۰/۰۹/۱۸ ok bod.daset dard nakone.mr jan.

    مستر تیستر: