بریانی اعظم

آدرس: خیابان کمال اسماعیل، جنب پمپ بنزین
تلفن: 03132125730
مشاهده منو
ظهر جمعه به اتفاق آقای بصراوی و میسیز رفتیم بریانی اعظم که دقیقا روبروی پل خواجو بود و خیلی سخت جای پارک پیدا می شد. ماشین رو پارک کردیم و به محض رسیدن با صف بسیار طولانی مواجه شدیم. مردم با اینکه زیاد معطل می شدن باز هم در شوق رسیدن به این بریان هر جا تونسته بودن نشسته بودن تا نوبتشون بشه. بریان غذای معروف اصفهانیه که توی این غذا علاوه بر گوشت, شش و دنبه هم می تونی پیدا کنی. شش و دنبه همون دایره کوچکیه که کنار بریان هست. رنگش هم تیره تر هستش . هنگام خوردن هر لقمه از هر دو ( بریان به مقدار بیشتر و شش و دنبه به مقدار کمتر استفاده میشه یعنی ترکیب مزه این دو معنی واقعی بریون را به شما نشون میده ). آماده کردن این غذا نیاز به مهارت کافی داره که بیشتر از همه نزد بریانی های معروف اصفهانی است حتی خود خانواده های اصفهانی هم نمیتوانند به خوبی بریونی ها این غذا را آماده کنند. . این غذا در اصفهان مخصوص ناهار هستش . 
که البته در ایام نوروز بعلت درخواست های زیاد شب ها هم طبخ میشه ولی اصولا برای ناهار هستش دلیلش هم برمیگرده به میزان چربی بالای این غذا که برای ناهار مناسبه. نشستیم و برامون آب گوشت بریان آوردن که از قبل نون داخلش ریز شده بود و روش با گوجه فرنگی و دارچین تزیین شده بود و فوق العاده خوشمزه بود. شاید اگر نمی خواستم بریون رو تیست کنم فقط ۵ تا ۶ کاسه از آب گوشتش می خوردم بعد هم بریان رو آوردن که داخل نون بود و تقریبا ۸۰ درصدی گوشت خالص داشت که روش با گردو و مغز بادوم تزیین شده بود. با نارنج و پیاز طعمی بینظیر داشت و به قدری ازش خوردم که جا برای نفس کشیدن مستر نمونده بود. سرویس هم عالی بود و کامل می تونستی مدیریت خوب رو علیرغم شلوغیش حس کنی.
 
ظهر جمعه به اتفاق آقای بصراوی و میسیز رفتیم بریانی اعظم که دقیقا روبروی پل خواجو بود و خیلی سخت جای پارک پیدا می شد. ماشین رو پارک کردیم و به محض رسیدن با صف بسیار طولانی مواجه شدیم. مردم با اینکه زیاد معطل می شدن باز هم در شوق رسیدن به این بریان هر جا تونسته بودن نشسته بودن تا نوبتشون بشه. بریان غذای معروف اصفهانیه که توی این غذا علاوه بر گوشت, شش و دنبه هم می تونی پیدا کنی. شش و دنبه همون دایره کوچکیه که کنار بریان هست. رنگش هم تیره تر هستش . هنگام خوردن هر لقمه از هر دو ( بریان به مقدار بیشتر و شش و دنبه به مقدار کمتر استفاده میشه یعنی ترکیب مزه این دو معنی واقعی بریون را به شما نشون میده ). آماده کردن این غذا نیاز به مهارت کافی داره که بیشتر از همه نزد بریانی های معروف اصفهانی است حتی خود خانواده های اصفهانی هم نمیتوانند به خوبی بریونی ها این غذا را آماده کنند. . این غذا در اصفهان مخصوص ناهار هستش . که البته در ایام نوروز بعلت درخواست های زیاد شب ها هم طبخ میشه ولی اصولا برای ناهار هستش دلیلش هم برمیگرده به میزان چربی بالای این غذا که برای ناهار مناسبه. نشستیم و برامون آب گوشت بریان آوردن که از قبل نون داخلش ریز شده بود و روش با گوجه فرنگی و دارچین تزیین شده بود و فوق العاده خوشمزه بود. شاید اگر نمی خواستم بریون رو تیست کنم فقط ۵ تا ۶ کاسه از آب گوشتش می خوردم بعد هم بریان رو آوردن که داخل نون بود و تقریبا ۸۰ درصدی گوشت خالص داشت که روش با گردو و مغز بادوم تزیین شده بود. با نارنج و پیاز طعمی بینظیر داشت و به قدری ازش خوردم که جا برای نفس کشیدن مستر نمونده بود. سرویس هم عالی بود و کامل می تونستی مدیریت خوب رو علیرغم شلوغیش حس کنی.
 
ساعت کارشون بین ۱۱:۳۰ تا ۱۵:۳۰ هست و اگر می خوای مطمئن باشی که غذا بهت می رسه سعی کن زودتر خودتو برسونی. هزینه هم برای هر پرس بریان ۱۰۰۰۰ تومان بود و برای یک پرس آب گوشت ۱۵۰۰
شعبه ۱ :دروازه دولت ابتدای چهارباغ پایین ۲۲۰۲۰۷۰ 
شعبه ۲ : خیابان مسجد سید - جنب اداره پست ۳۳۸۳۰۷۰ 
شعبه ۳ : خیابان کمال اسماعیل - جنب پمپ بنزین ۲۱۲۵۷۳۰
 
19 1396/01/15
0 (1) نظر
 • 09131140950
  یکشنبه 16 تیر 1398
  واقعا میشه گفت بهترین بریانی اصفهان
آدرس:
خیابان کمال اسماعیل، جنب پمپ بنزین
تلفن: 03132125730
مشخصات رستوران
 • سطح اقتصادی
  متوسط
 • نوع رستوران
  رستوران ایرانی
 • مناطق تحت پوشش
ساعات کاری
Mr.Taster خوش آمدید
ثبت نام
ورود
کلمه عبور را فراموش کرده ام
Mr.Taster ورود / ثبت‌نام
برای ورود شماره موبایل خود را وارد نمایید
رمز پیامکی جهت تایید برای شما ارسال خواهد شد
درصورتی که قبلا ثبت نام کرده و برای حساب کاربری خود رمز عبور انتخاب نموده‌اید، می‌توانید از این قسمت نیز وارد شوید
ورود با رمز قبلی