رستوران شهرزاد

آدرس: خیابان چهارباغ عباسی، خیابان عباس آباد
تلفن: 03112204490
مشاهده منو

امروز ساعت ۲ توی دانشگاه صنعتی اصفهان برای اساتید و دانشجویان و مدیران سخنرانی داشتم. بعد سخنرانی اومدم هتل و حاضر شدم که با یکی از کارکنان هتل عباسی بریم بیرون. آقای هارونی رو اگربه یاد داشته باشید سری پیش که به اصفهان اومدم ملاقات کردم. سبیل های زیبای ایشون و لباس محلی ایشون رو موقعی که آش معرکه هتل عباسی رو گزارش کردم خیلیاتون به یاد دارین. راس ساعت ۷.۵ به اتفاق رفتیم به سمت رستوران. اولش مستر تصمیم داشت بره شهرزاد ولی آقای هارونی گفت بریم به رستوران آتیشگاه. مستر هم به حرف آقای هارونی گوش کرد و رفتیم به سمت رستوران آتیشگاه. وقتی رسیدیم دیدم رستوران آتشگاه همون رستوران شب نشینه که قبلا یه گزارش گرفته بودم. سریع سر ماشین رو کج کردم به سمت رستوران شهرزاد. کلی خندیدیم. چون تصور کردیم اگر بریم اون تو یه فص کتک توپ خوردیم. هه هه رفتیم به سمت شهرزاد و ماشین رو تو پارکینگ اختصاصی رستوران پارک کردیم. یه قبض هم دادن و گفتن که باید بالا موقع برگشتن مهر کنن تا بذارن بریم بیرون. رفتیم داخل و با یه محیط سنتی و زیبا مواجه شدم. موزیکی دلنشین و زیبا، تابلوهای قدیمی و ... مستر رو برد تو یه حال و هوای دیگه.

واقعا مستر این جور جاها رو می پرسته چون همواره یادآور فرهنگ اصیل ایرانیه و این چیزیست که مستر رو از بلاد غربت به ایران کشیده. نشستیم و با استقبال و مهمون نوازی پرسنل اونجا مواجه شدیم. استارتر سوپ جو گرفتیم که خیلی خوشمزه بود. برعکس سوپای تهران که همیشه با خامه خوشمزه میشه در این سوپ از خامه خبری نبود ولی طعم معرکه ای داشت. بعد هم ماست چکیده که به قول آقای هارونی یا حاج احمد آقا قاشق توش نمی رفت و واقعا خوشمزه بود. سالاد و زیتون پرورده هم تازه تازه بود و خیلی خوشمزه بودن. در حین خوردن از محیط واقعا لذت می بردم و در اون حالت بود که کسانی که به مستر این پیشنهاد رو داده بودن رو کلی دعا کردم. غذای اصلی هم ماهیچه، ماهی شوریده، بریان و کباب بوقلمون سفارش دادیم که متوجه شدیم بریان بدلیل سنگین بودن شبها سرو نمیشه. درستم هست چون اگر بشه فکر کنم کابوس شبانه یکی از نتایج این موضوع خواهد بود. ماهیچه هم تموم کرده بودن به خاطر همین کباب بره و گوشت گردن رو جایگزین بریان و ماهیچه بره کردیم. برنج سفید و باقالی پلو هم گرفتیم.

در همین حین مستر بلند شد و شروع کرد به عکاسی از در و دیوار. دوست داشتم یه ماه تو اصفهان ولم می کردن تا از این زیباییها براتون عکس می گرفتم ولی افسوس...این رستوران از سال ۱۳۴۶ توسط مرحوم فرودستانی تاسیس شده و اساتیدی مانند مرحوم چایچی، مرآتیان و رشتیان با هنر استثنایی،‌ اثری ماندگار رو به جای گذاشتن. غذاها رو آوردن. کباب بره معرکه بود. عین گوشت شکار بود و تا میذاشتی تو دهن آب می شد. اصلا دوست نداشتم این غذا رو قورت بدم!!!گوشت گردن هم خیلی خوشمزه بود. البته گوشت گردن پسران کریم مشهد یه چیز دیگس ولی این هم عالی بود.کباب بوقلمون هم خوشمزه بود ولی ماهی شوریده سبک پختش رو اصلا دوست نداشتم. راستش به نظرم اصفهانیا ماهی رو خوب درست نمی کنن و استفاده از پودر سوخاری طعم ماهی رو می گیره. این موضوع رو بعد از ۳ بار تیست ماهی در اصفهان بهش رسیدم. برنجها هم حرف نداشت و با آدم حرف می زد. دوغ هم که توش پونه و گل محمدی خشک و نعنا داشت حرف نداشت و واقعا لذت بردم. آب پرتقال طبیعی خوشمزه و کوکا و آب هم گرفتیم. آقای هارونی هم که با صفایی که داشت لذت این غذا رو چند برابر کرده بود، کلا بختیاریها همه انسانهای شریف و زحمت کشین. غذاها تموم شد ولی باید بگم که دیگه چش چشمو نمی دید. کلا جلوی چشام رو بوقلمون و گوسفند و ماهی گرفته بود. بعد که تموم شد مدیر رستوران بعد دیدن روزنامه آسیا اومد و سر میز بهمون خوش آمد گفت.

مرد نازنینی بود و دفترچه خاطرات رستوران رو آورد که مستر هم یه متنی به عنوان تشکر نوشت. کار زیبایی بود و احساس عجیبی بهم دست داد. سمت چپ دفتر رو کسایی که خارجی بودن به انگلیسی نوشته بودن و سمت راست رو ایرانیها. هزینه ۷۲۰۰۰ تومان شد که اگر همین غذا رو تو تهران می خوردین ۲۰۰ تومنی پیاده بودیم...در انتها هم گز اصفهانی دادن که واقعا تازه و خوشمزه بود. مدیر رستوران هم زحمت کشید و چایی مستر رو مهمون کرد که ازشون به خاطر لطفی که کردن ممنونم. جای همتون خیلی خالی بود...

26 1396/01/28
آدرس:
خیابان چهارباغ عباسی، خیابان عباس آباد
تلفن: 03112204490
مشخصات رستوران
  • سطح اقتصادی
    پایین
  • نوع رستوران
    رستوران ایرانی
  • مناطق تحت پوشش
ساعات کاری
Mr.Taster خوش آمدید
ثبت نام
ورود
کلمه عبور را فراموش کرده ام
Mr.Taster ورود / ثبت‌نام
برای ورود شماره موبایل خود را وارد نمایید
رمز پیامکی جهت تایید برای شما ارسال خواهد شد
درصورتی که قبلا ثبت نام کرده و برای حساب کاربری خود رمز عبور انتخاب نموده‌اید، می‌توانید از این قسمت نیز وارد شوید
ورود با رمز قبلی