رستوران مسلم

آدرس: بازار، نبش غربی سبزه میدان
تلفن: 02155602275 - 02155899834
مشاهده منو
چند روز پیش آقای تقی زاد تو اینترنت مستر رو دعوت کرد که بریم مسلم. تعریف مسلم رو زیاد شنیده بودم ولی تا حالا تیستش نکرده بودم. ماشین رو هفت تیر گذاشتم و به اتفاق آقای تقی زاد که تاحالا ندیده بودمش و دوستشون ۳ تایی با یک تاکسی دربست رفتیم به سمت بازارتهران. از تاکسی پیاده شدیم و پیاده به سمت رستوران مسلم براه افتادیم. آدمای جورواجور در حال کاسبی و پول در آوردن بودن و یه عده هم در حال خرید بودن. پیر و جوون فرقی نمی کرد. همه به دنبال یه لقمه نون یه عده هم به دنبال بوقلمون! 
رفتیم داخل کوچه ای که رستوران اونجا قرار داشت که رستوران امیر روبروی مسلم رو دید مستر. شروع کردم به عکس گرفتن ازش که یهو یه آقایی اومد سراغ مستر. یه جورایی همه شوکه شدیم ولی اون آقا شروع کرد به انتقاد از مستر. اولین باری بود که انقدر شدید از مستر انتقاد می شد. اون آقا می گفت مسلم دیگه احتیاجی به تبلیغ نداره و شما نباید برید سراغ جاهای معروف و تبلیغ اونها رو بکنید. می گفت که باید جاهای ضعیف هم برید و تبلیغ اونها رو هم بکنید که مستر ۳۰ دقیقه ای توضیح داد که مستر اصلا تبلیغ نمی کنه و همه جور رستوران رو هم می ره. مهم اینه که رستورانی که می ریم نقد بشه. چه بد باشه چه خوب. بعد از کلی بحث رفتیم داخل مسلم و از پله ها بالا. به محض ورود با سالن شلوغ و پری مواجه شدم. روبرومون هم سلف سرویس بود و ماست موسیر و ماست و خیار، سالاد کلم بروکلی، سالاد شیرازی، دوغ محلی بهمون دادن. سینی رو گرفتیم و رفتیم طبقه بالا و سفارش داد مستر. باقالی پلو با ماهیچه، چلو کباب برگ، ته چین مرغ و یک کباب کوبیده کاردی سفارش دادیم. هزینه شد ۶۱۰۰۰ تومان که بچه ها زحمتشو کشیدن و هر کار کردم اجازه ندادن حساب کنه مستر. یک سری میزها رو به دیوار بود ولی ترجیح دادیم که سر یه میز ۴ نفره بشینیم. تا نشستیم دیدم که یه عده پشت سر مستر دارن غیبت مستر رو می کنن . برای من که دیگه عادی شده ولی برای آقای تقی زاد و آقای حسین مرئی جالب بود اینطور که گفتن. درحال خوردن دوغ محلی و خوشمزه بودیم که آقای مسلم هم اومد و به مستر خوش آمد گفت. خیلی برام جالب بود که تو اون ازدهام مدیر رستوران بین مردم بود تا ببینه کسی کسری نداشته باشه. اونجا بود که متوجه شدم که مدیر فهیمی پشت این رستوران موفقه. با مدیر رستوران مستر عکس گرفت. پیش غذاها رو خوردیم که همگی تازه و خوشمزه بودن.
بعدش هم که غذاها رسید. ته چین مرغ که فوق العاده بود. موقع سفارش گفتم که رون باشه حتما. خیلی خوشمزه بود. یک بادمجون هم کنار ته چین بود. خلال پسته هم روش ریخته بودن که خوشمزه تر می کرد ته چین رو. کباب برگ هم خیلی خوشمزه بود و گوشت تو دهن آدم آب می شد. ته دیگ و گوجه هم کنار برنج و کباب بود. کباب کوبیده کاردی هم بود که خیلی خوشمزه بود. کبابش خیلی پت و پهن بود و طعمش عالی بود. خیلی سخته کوبیده به این پهنی رو خوشمزه در بیاری ولی معلوم بود که آشپز این رستوران کارش رو خوب بلده. ماهیچه و باقالی پلو هم خوب بود .ولی مشکل مستر اینه که از بچگی ماهیچه پسران کریم مشهد رو خورده و خوشحال کردن مستر با این غذا کار سختیه. البته به نسبت ماهیچه های تهران خیلی خوشمزه بود.
در مجمو.ع عالی بود. رستوران شیکی نبود ولی غذاهاش شیک و دلربا بود. ای کاش محل کارم نزدیک مسلم می بود و هر روز می رفتم اونجا. برعکس اون آقایی که می گفت نباید از جاهایی که کارشون پر رونقه من فکر می کنم که رستورانهایی که کارشون خوبه حتما باید معرفی بشن. راستی الان عباس کنارم نشسته تو اهواز و همش می گه تو این گزارش من نیستم! میسیز هم که صبح مستر رو به خاطر غیبت در این رستوران دعوا کرد!!!! کلا داغونم آقا!!!‌
کلا خیلی خوش گذشت. موقع رفتن هم یکی از مشتریان کاسپید رو دیدم (آقای نجف زاده) که با یکی از دوستان چینیش اومده بود. جالبه آقای نجف زاده نویسنده کتاب ابعاد شخصیت انسان کامل است که مطالب فوق العاده ای داره و می تونین از وب سایت http://www.tarighekamal.com به صورت رایگان دانلودش کنین. 
موقع پایین رفتن سر آقای تقی زاد خورد به سقف. اگر قدتون بالای ۱۸۰ هست مواظب سرتون حتما باشید. بعدشم که اومدم بیرون 
شروع کردم به عکاسی که یه آقایی داد زد که نگیر آقا. مستر هم که کلا لجبازه هفت هشت ده تا عکس گرفت!
تو بازار همآقایی که داشت آکاردیون می زد و کسایی که فوق العاده محترم بودن و با وزنه ای جلوی در دادسرا در حال نوشتن عریضه و ... بودن خیلی ناراحت کرد مستر رو. ای کاش روزی برسه که تو مملکتمون که این همه ذخایر داره همه مردم راحت بتونن امرار معاش کنن.
48 1396/01/27
0 (1) نظر
 • ماردین
  پنجشنبه 13 شهریور 1399
  عالی و بسیار سنتی
آدرس:
بازار، نبش غربی سبزه میدان
مشخصات رستوران
 • سطح اقتصادی
  متوسط
 • نوع رستوران
  رستوران ایرانی
 • مناطق تحت پوشش
ساعات کاری
Mr.Taster خوش آمدید
ثبت نام
ورود
کلمه عبور را فراموش کرده ام
Mr.Taster ورود / ثبت‌نام
برای ورود شماره موبایل خود را وارد نمایید
رمز پیامکی جهت تایید برای شما ارسال خواهد شد
درصورتی که قبلا ثبت نام کرده و برای حساب کاربری خود رمز عبور انتخاب نموده‌اید، می‌توانید از این قسمت نیز وارد شوید
ورود با رمز قبلی